Paweł Korniejczuk laureatem VI Edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

24 marca br. w Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyło się uroczyste podsumowanie VI Prudnickiej Edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, którego inicjatorem jest Fundacja „Świat na TAK” z siedzibą w Warszawie. Jego celem jest wyłanianie i promowanie pozytywnych zachowań i działań młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Wolontariusze doskonale zdają sobie sprawę, że każdy gest pomocy, odruch serca szczególnie w okresie pandemii, nawet rozmowa on-line jest dla osób w izolacji ogromnym wsparciem. W ten sposób budują humanitarny świat i stanowią wzór do naśladowania.

W przesłuchaniach konkursowych uczestniczyło siedmiu uczestników. Jury po wnikliwej analizie wyłoniło w kategorii „Ósemka” SIEDMIU WSPANIAŁYCH, z tego jeden otrzymał miano  laureata, a sześciu wyróżniono.

Tytuł laureata i „Złotą Ósemkę” otrzymał PAWEŁ KORNIEJCZUK, uczeń czwartej klasy gastronomicznej  Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku. Jednocześnie został on Finalistą Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” i będzie reprezentować Powiat Prudnicki w Warszawie, w II etapie – na szczeblu Ogólnopolskim  Konkursu  organizowanym przez Fundację „Świat na Tak”.

Wyróżnienie i „Srebrną Ósemkę” otrzymali:

Emilia Kawa – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Prudniku,

Wiktor Czereba – uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Prudniku,

Nadia Piskoń – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Prudniku,

Liliana Pawłowska – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Prudniku,

Natalia Wąsowska – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej  w Prudniku,

Paulina Tomaszewicz – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Prudniku.

Wszystkim nagrodzonym SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!